Pojem: právo
Všetky pojmyOznámenie o príprave dvojkonferencie "Šport a médiá 2020" a "Šport a právo 2020"
Vážení priatelia športu,
v dňoch 04. - 05. novembra 2020 (streda, štvrtok) sa v konferenčných priestoroch hotela AquaCity v Poprade uskutoční dvojkonferencia formou okrúhlych stolov:
II. ročník odbornej konferencie s medzinárodnou účasťou pod názvom
„ŠPORT a MÉDIÁ 2020"
04.11.2020
a
IX. ročník odbornej konferencie s medzinárodnou účasťou pod názvom
„ŠPORT a PRÁVO 2020"
05.11.2020
POZVÁNKA na konferenciu "Šport a právo 2019"
Pozvánka na VIII. ročník konferencie s medzinárodnou účasťou "ŠPORT a PRÁVO 2019".
Bude konať v dňoch 03. – 04. októbra 2019 (štvrtok, piatok) v konferenčných priestoroch hotela AquaCity v Poprade.
PRIHLÁSIŤ sa na konferenciu ŠPORT A PRÁVO 2019 - TU).
The aim of argument, or of discussion, should not be victory, but progress.
(Joseph Joubert)
Oznámenie o príprave konferencie Šport a právo 2019
„ŠPORT a PRÁVO 2019".
Motto konferencie:
“Vytváranie hodnotovo vyvážených pravidiel, ich poznanie, vysvetľovanie, zlepšovanie, dôsledné dodržiavanie a vynucovanieje dobrou cestou
... pre dosiahnutie dlhodobo udržateľného rozvoja a stability nielen právnych či ekonomických, ale i medziľudských vzťahov a synergickú tvorbu hodnôt,
vrátane budovania systému ... (nielen) v športe.”.
Pozvánka na konferenciu "Šport a právo 2018"
Tlačová správa "O projekte Iniciatíva S/PRÁVNE"
Projekt s názvom „Iniciatíva S/PRÁVNE“ je zameraný na profesijnú etiku v práve na Slovensku.
Cieľom projektu je rozprúdiť diskusiu o stave profesijnej etiky v jednotlivých právnických odvetviach a vyzdvihnúť jej dôležitosť v systéme práva, čo je aj jedným z cieľov UčPS.
KONTROLÓR ŠPORTOVÝCH ORGANIZÁCIIMagOff
Zákon o športe definuje novú pozíciu v športových organizáciách, ktorým je kontrolór. Medzi činnosti kontrolóra patrí najmä kontrola použitia verejných prostriedkov, dodržiavanie rozhodnutí športovej organizácie a dodržiavanie právnych predpisov športovou organizáciou. Kontrolór v športovej organizácii neplní len kontrolnú funkciu ale hlavne preventívnu funkciu, tak aby športovej organizácii nevznikli žiadne sankcie alebo postihy z nedodržiavania právnych predpisov a to nielen zo pohľadu zákona o športe ale aj ostatných právnych predpisov platných v Slovenskej republike a povinností vyplývajúcich z medzinárodných aktov.
Rodinná mediácia alebo víťazí celá rodina
Poriadok Komory SFZ pre riešenie sporov - úplné nové znenie (schválené VV SFZ dňa 5.9.2016)
Stanovy SFZ - úplné znenie (schválené konferenciou SFZ v Bratislave dňa 3.6.2016)
ČESKOSLOVENSKÉ RODINNÉ PRÁVO PO ROKU 1963MagOff
Príspevok sa zaoberá rodinným právom v Československu v období po roku 1963, analyzuje zákon o rodine č. 94/1963 Zb. a vysvetľuje vybrané inštitúty rodinného práva v danom období.
TLMOČENIE A PREKLAD V TRESTNOM KONANÍ V JEHO HISTORICKOM KONTEXTEMagOff
V predkladanom príspevku sa autor sústreďuje na analýzu v odbornej literatúre v zásade málo spracovanej témy, ktorou je história prekladu a tlmočenia v trestnom konaní. Pri spracovávaní tejto témy volí širší pohľad a približuje v tomto kontexte aj súvisiace historické fakty. Venuje sa nielen jednotlivým trestným poriadkom, počnúc zák. čl. XXXIII/1986, ale aj ďalším právnym normám, počnúc zmienkou o dvorskom dekréte č. 109/1835 sb. z. o súdnych tlmočníkoch. Dochádza k záveru o bohatej právnej úprave tejto problematiky v jej historickom kontexte a o vyhovujúcej aktuálnej legislatíve.
VYBRANÉ PUNITÍVNE A PREVENTÍVNE OPATRENIA V ŠPORTOVOM PRÁVE NIEKTORÝCH ŠTÁTOV EU – MINULOSŤ A SÚČASNOSŤMagOff
V Slovenskej republike v súčasnosti dochádza k formulovaniu nových koncepčných právnych inštitútov týkajúcich sa organizovania verejných športových podujatí v podobe nového návrhu zákona . Autor tohto príspevku sa pokúša – aj keď len v minimálnej miere – prispieť do odbornej diskusie niekoľkými úvahami, o ktorých sa domnieva, že by mohli byť relevantné aj v kontexte navrhovaného znenia zákona a jeho prípadnej budúcej aplikácie. Nejedná sa o kompletnú analýzu, resp. štúdiu, ani o kontinuálnu analýzu jedného inštitútu, ale o stručný právny rozbor niekoľkých inštitútov majúcich svoj základ v Holandsku a Veľkej Británii. Autor pritom poukazuje aj na niektoré (nezodpovedané) otázky, ktoré sa v daných krajinách objavili práve v nadväznosti na predmetné inštitúty a pri ktorých je možné predpokladať, že by sa rovnaké myšlienkové stimuly mohli objaviť v rámci odborných kruhov aj v Slovenskej republike.