Pojem: futbal
Všetky pojmyBudúci právnici o bezpečnosti na futbale
Covid-19 kontumuje zápasy ?
Náš úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava mal odohrať stretnutie na Faerských ostrovoch s KĹ Klaksvík. Pre pozitívny test, ktorý bol vykonaný na území súpera sa dostali hráči do povinnej karantény.
Tým, že úrady obmedzili všetkých hráčov, vrátane hráčov s negatívnym výsledkom, tak porušili zrejme Annex I a to by mal byť dôvod na kontumáciu stretnutia - v prospech ŠK Slovan Bratislava.
Rozhodovať bude UEFA v pondelok 24.8.2020. Pre šport a fanúšika nie je nikdy dobré, ak sa o dôležitom výsledku rozhoduje s konečnou platnosťou za stolom. Ani v tomto prípade to nebude inak, bez ohľadu na to, aký bude výsledok rozhodnutia UEFA.
ŠKRIEKAJÚCE STRAKY, ČI BYSTRÍ SOKOLÍCI?
Štát nekúpil štadión a odkaz doby znie: Pán Kmotrík, urobte dobrý skutok. Nechajte si ho.
Po vzniku novej vlády poznáme polčasový výsledok zatiaľ dvojmesačného zápasu o podpísanie kúpy Kmotríkovho štadióna štátom - podľa písomnej informácie z ministerstva školstva k 23. marcu 2020 nepodpísané.
91 miliónov eur, ktoré vo februári 2020 poslal na kúpu štadióna už bývalý minister financií Ladislav Kamenický ministerke Lubyovej, sú stále na účte ministerstva školstva.
Kľúčová otázka je, ako nielen s nimi, ale všetkými dnes existujúcimi kapacitami, vrátane tých nefinančných, zmysluplne naložiť v existujúcom stave núdze.
Aj keď to nie je vždy očividné, za každých okolností záleží na každom jednom z nás.
Presne ako dnes počas nákazy. Riziká starnutia totiž nie sú pre dnešnú epidémiu iba otázkou veku, ale aj straty ideálov. Individualít i spoločnosti. Spolu je viac ako sám.
Ak chceme žiť v lepšom svete, musíme sa polepšiť najprv my sami. Dokážeme to iba spolu.
Odkaz Ivanovi Kmotríkovi: urobte najlepší z dobrých skutkov vo vašom živote. Nechajte si štadión
Pani ministerka Lubyová, nepodpíšte Kmotríkovi dodatok, nemáte na to argumenty
Kmotríkov štadión štát nekúpi, ak Lubyová nepodpíše a OľaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí dostoja svojim slovám spred volieb.
Kamenický poslal Lubyovej doplatok 90,9 milióna eur, tá Kmotríkov štadión za 118 miliónov zatiaľ nekúpila
Toto je apolitická občianska iniciatíva iba reagujúca na uznesenie Vlády SR z 29. januára 2020. Namiesto výstavby nových alebo rekonštrukcie existujúcich telocviční pri školách nevyhnutných pre povinnú telesnú a športovú výchovu plánuje štát kúpiť od NFŠ, a.s. Ivana Kmotríka Národný futbalový štadión.
Štadión síce nesie prívlastok Národný futbalový, ale v skutočnosti najväčší prospech aj po zaplatení 118 miliónov eur vrátane DPH štátom má a bude mať stále profesionálny futbalový klub ŠK Slovan Bratislava futbal, a.s. Ivana Kmotríka.
Vláda nemusí, ale chce namiesto telocviční kúpiť Kmotríkov štadión
Na Slovensku nemajú stovky škôl telocvičňu. Desaťtisíce detí preto nemajú počas povinného vyučovania telesnej a športovej výchovy kde cvičiť. Cvičia na chodbách, vonku, kde sa dá. Pre uznesenie vlády spred týždňa mala ministerka Lubyová najneskôr do 7. februára 2020 podpísať sporný dodatok k zmluve o budúcej kúpnej zmluve na kúpu štadióna štátom od NFŠ, a. s. Ivana Kmotríka.
Ak v tejto komplexnej transakcii za zhruba 100 miliónov eur bez DPH, v tejto najväčšej verejnej investícii do športu od roku 1993, tento kľúčový krok urobí, nebude to preto, ako tvrdí ona a premiér Pellegrini, že musí, lebo existuje takýto záväzok štátu, ktorý ona musí splniť. Bude to preto, lebo najmä ministerka Lubyová i vláda to chcú vedome urobiť. Zároveň sa ministerka Lubyová podpisom dodatku č. 2 vystaví hrozbe trestného konania. Ale my máme stále nádej, že táto transakcia môže pre 5,5 milióna ľudí tejto krajiny ešte stále dobre dopadnúť.
Rozprávka už nielen o melónoch, ale aj o odvážnom poradcovi
O jednej (ne)potrebnej chalupe a s ňou spojenej handlovačke
Štát zrejme nemá zmluvnú povinnosť kúpiť Kmotríkov štadión
Ako sa z Národného futbalového štadióna stal Kmotríkov štadión
Nech v utorok dopadne hlasovanie o Tittel-Jančulovej novele zákona o športe akokoľvek ...
V utorok 3. decembra 2019 by sa malo v Národnej rade SR hlasovať v druhom a treťom čítaní o návrhu novely zákona o športe (parlamentná tlač 1716), ktorú predložili do Národnej rady poslanci za stranu SNS bývalí futbaloví hráči Dušan Tittel a Tibor Jančula, ktorí paradoxne v zahraničí hrávali futbal so statusom zamestnanca.
Návrh však nerieši skutočnú príčinu problému slovenských ligových klubov kolektívnych športov - nedostatok prostriedkov v kluboch najmä zo súkromných zdrojov (chýbajú motivačné opatrenia sľubované v programovom vyhlásení vlády na roky 2016 až 2020), ale rieši iba jeden z viacerých dôsledkov tohto problému.
Takýto návrh vonkoncom však nezabezpečí deklarovanú konkurencieschopnosť slovenských klubov v športovej Európe.