Tématická oblasť: Medzinárodné právo verejné
Pridaj medzi moje oblastiDohovor Rady Európy o integrovanom prístupe k ochrane, bezpečnosti a usporiadateľským službám na futbalových zápasoch a iných športových podujatiach (CETS 218) - slovenské znenie dohovoru
Informácia o medzirezortnom pripomienkovom konaní k návrhu na uzavretie dohovoru Rady Európy č. 218 Slovenskou republikou
Prinášame Vám informáciu o medzirezortnom pripomienkovom konaní (MPK) k návrhu na uzavretie Dohovoru Rady Európy o integrovanom prístupe k ochrane, bezpečnosti a usporiadateľským službám na futbalových zápasoch a iných športových podujatiach (CETS 218).
K návrhu je možné uplatňovať pripomienky do 23. mája 2019 prostredníctvom portálu SLOV-Lex.
Slovenská republika v stredu 27. júna 2018 popísala ako v poradí 33. členský štát Rady Európy Dohovor Rady Európy č. 215 o manipulácii športových súťaži.
Slovenská republika v stredu 27. júna 2018 popísala ako v poradí 33. členský štát Rady Európy Dohovor Rady Európy č. 215 o manipulácii športových súťaži. Pred ratifikáciou dohovoru je potrebné vykonať ešte legislatívne zmeny najmä v zákone o hazardných hrách.
Dohovor bol otvorený na podpis v Magglingene dňa 18.9.2014.
Dohovor nadobudne platnosť potom, čo ho v súlade s článkom 32 ods. 4 ratifikuje 5 členskych štátov Rady Európy.
Doposiaľ dohovor ratifikovali 3 členské štáty Rady Európy: Nórsko, Portugalsko a Ukrajina.
Návrh na podpis Dohovoru Rady Európy o manipulácii športových súťaží
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky predložilo na rokovanie vlády Slovenskej republiky iniciatívny materiál „Návrh na podpis Dohovoru Rady Európy o manipulácii športových súťaží s výhradou ratifikácie“.
Návrh bol prerokovaný a schválený na rokovaní vlády dňa 16.05.2018.
Územie Štátu Izrael z pohľadu medzinárodného práva verejného [Diplomová práca]
Obsahom práce "Územie Štátu Izrael z pohľadu medzinárodného práva verejného" je analýza vývoja územia Štátu Izrael v troch etapách - jeho vznik s ohľadom na elementy suverénneho štátu predpokladané Dohovorom z Montevidea z roku 1933 (vrátane udalostí predchádzajúcim jeho vzniku), územné zmeny v dôsledku arabsko-izraelskej vojny v rokoch 1948 - 1949 a územné zmeny v dôsledku Šesťdňovej vojny v roku 1967, s tým, že je venovaná osobitná pozornosť mestu Jeruzalem. V rámci územných zmien, ktoré nastali v dôsledku Šesťdňovej vojny je v práci venovaná aj stručná pozornosť medzinárodnej percepcii týchto zmien, pričom súčasťou tejto medzinárodnej vzorky sú OSN, Spojené štáty americké a Európska únia.