Územie Štátu Izrael z pohľadu medzinárodného práva verejného [Diplomová práca]
Obsahom práce "Územie Štátu Izrael z pohľadu medzinárodného práva verejného" je analýza vývoja územia Štátu Izrael v troch etapách - jeho vznik s ohľadom na elementy suverénneho štátu predpokladané Dohovorom z Montevidea z roku 1933 (vrátane udalostí predchádzajúcim jeho vzniku), územné zmeny v dôsledku arabsko-izraelskej vojny v rokoch 1948 - 1949 a územné zmeny v dôsledku Šesťdňovej vojny v roku 1967, s tým, že je venovaná osobitná pozornosť mestu Jeruzalem. V rámci územných zmien, ktoré nastali v dôsledku Šesťdňovej vojny je v práci venovaná aj stručná pozornosť medzinárodnej percepcii týchto zmien, pričom súčasťou tejto medzinárodnej vzorky sú OSN, Spojené štáty americké a Európska únia.
Akreditačná komisia schválila nový študijný program Paneurópskej vysokej školy Medzinárodné vzťahy a diplomacia s možnosťou štúdia v anglickom jazyku

Dobrovolnictví - malé osobní zamyšlení a zkušenosti z České republiky
„Dobrovolnictví není oběť, ale přirozený projev občanské (lidské) zralosti. Přináší konkrétní pomoc tomu, kdo ji potřebuje, ale zároveň poskytuje dobrovolníkovi pocit jeho smysluplnosti, je zdrojem jeho nových zkušeností a dovedností a obohacením jeho života“.
Olga Sozanská, Jiří Tošner, Jaroslav Slaný
„Palestína“ sa podľa Amnesty International v roku 2014 dopustila vojnových zločinov

Organizátori Olympiády v Soči sa nevedia dohodnúť na slobode prejavu športovcov

Súd v Saudskej Arábii uložil občianskemu aktivistovi trest odňatia slobody na 4 roky a 300 rán bičom

Podľa správy OSN sú v sýrskom konflikte vinné obe strany

Vyšetrovatelia OSN sa na základe oznámili, že aj keď sýrska vláda je skoro určite zodpovedná za tohtoročný májový masaker, za vojnové zločiny vrátane vraždy, brania rukojemníkov a ostreľovania civilistov je zodpovedná aj opozícia – rebeli.
Kenský parlament rokuje o zrušení členstva v Medzinárodnom trestnom súde

Kenský parlament rokuje o upustení viazanosti Rímskym štatútom a vzdania sa členstva Medzinárodného trestného súdu a ak parlament tento výstup schváli, Keňa sa stane prvou krajinou, ktorá by tak urobila. Medzinárodný trestný súd sa vyjadril, že vystúpenie nebude mať vplyv na už trvajúci proces s prvým námestníkom prezidenta Kene, Williamom Rutom, keďže tento proces už začal.
Spojené kráľovstvo hrozí Španielsku žalobou kvôli Gibraltáru

Britský premiér David Cameron obvinil Španielsko z úmyselného a politicky motivovaného obmedzovania britských rybárskych plavidiel a že plánuje žalovať Španielsko, aby stratilo hraničnú kontrolu nad Gibraltárom.
Human Rights Watch žiadajú Filipíny o vyšetrenie vrážd troch novinárov

Medzinárodná nevládna organizácia, Human Rights Watch, žiada Filipínsku vládu, aby nechala riadne prešetriť vraždu troch novinárov, ktorí boli zavraždení v júli a auguste tohto roku, a nech tým zastaví ďalšie násilie páchané na novinároch.
Taliansko schválilo opatrenia týkajúce sa preplnených väzníc

Taliansky senát, po januárovom upozornení Európskeho súdu pre ľudské práva, schválil opatrenia, ktoré by mali zmierniť a obmedziť stav preplnených väzníc, ktoré patria vrámci Európskej únie medzi najpreplenejšie. Medzi opatrenia patrí zrušenie pred-procesnej väzby a alternatívne tresty za priestupky.
Bangladéšsky vyšší súd rozhodol o nelegálnosti politickej strany

Podľa vyššieho súdu v Bangladéši politická strana Jamaat-e-Islami, ktorá najväčšou miestnou islamskou stranou, nespĺňa kritéria na registráciu politickej strany a teda sa nemôže zúčastniť a taktiež nemôže navrhovať svojich kandidátov do nastávajúcich januárových volieb.