Zákon č. 533/2011 Z.z. o uznávaní a výkone rozhodnutí, ktorými sa ukladá trestná sankcia nespojená s odňatím slobody alebo probačné opatrenie na účely dohľadu v Európskej únií
Druhý opčný protokol k Medzinárodnému paktu o občianskych a politických právach
MEDZINÁRODNÝ PAKT o občianskych a politických právach (publ. pod č. 120/1976 Zb.)
Opčný protokol k Medzinárodnému paktu o občianskych a politických právach.
Ústavný zákon č. 23/1991 Zb., ktorým sa uvádza LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD
Ústavný zákon č. 23/1991 Zb., z 9. januára 1991, ktorým sa uvádza LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD ako ústavný zákon Federálneho zhromaždenia ČSFR bol redakčne spracovaný na stránke UčPS a bol pridaný ako ďalšia karta do kolekcie kariet/tabov, kde sa nachádza aktuálny text Ústavy SR v slovenskom i anglickom jazyku, zákon o organizácii Ústavného súdu SR a konaním pred ním a Ústava Českej republiky.
K možnosti refundácie nákladov policajného zásahu pri športových podujatiach: švajčiarske riešenie
MEDZINÁRODNÝ DOHOVOR proti dopingu v športe (Paríž; 19.10.2005)
Úvaha de lege ferenda: množina činností športového klubu je podnikaním, alebo obsolentná zákonná požiadavka zákonodarcu
Autor sa v príspevku snaží jasne preukázať, že legislatívna podmienka založenia športového klubu hovoriaca o tom, že tento musí byť založený za účelom iným ako podnikanie, nie je správna. Charakteristika a typizovaná systematika jednotlivých každodenných a opakujúcich sa činností športového klubu jasne napĺňa obsahové náležitosti inštitútu podnikania, a to dokonca v súlade so zákonom č. 513/1991 Z.z Obchodným zákonníkom. Prirodzene, netreba tu pojem či definíciu podnikania chápať v klasickom (iba ekonomickom) význame, ale možno s väčšou citlivosťou športovej oblasti vlastnou a toľkokrát deklarovanou. Pod prizmou uvedeného, korelácia uvedených a rozobratých činností via facti neguje spomenutú zákonnú požiadavku a posúva ju do roviny obsolentných.
Novela zákona o priestupkoch v kontexte zrušenia poslaneckej imunity a neexistujúcej "imunity" prokurátorov a sudcov.
Národná rada Slovenskej republiky schválila novelu zákona o priestupkoch, na základe ktorej sa s účinnosťou od 1.marca 2012 ruší priestupková imunita poslancov a iných subjektov.