V tomto príspevku naznačíme stručný prierez vybraných rozhodnutí Súdneho dvora Európskej únie v oblasti športu a pokúsime sa zamyslieť nielen nad ich vplyvom k ďalšiemu rozvoju a smerovaniu športovej činnosti.
Autor sa v príspevku zamýšľa nad právnou povahou vzťahu profesionálneho športovca a športového klubu. Bližšie analyzuje dva protichodné právne názory. Podľa prvého názorového prúdu by športovec kolektívneho športu mal mať právny status zamestnanca. Proti týmto záverom sa vyslovujú argumenty opierajúce sa o prax a čiastočne o právne predpisy sociálneho zabezpečenia. V závere autor poukazuje na možné alternatívy zmeny právnej úpravy de lege ferenda.
Diskusia s prokurátorom J. Čentéšom a Ľ. Okruhlicom z Centra pre liečbu drogových závislostí na tému Dekriminalizácia marihuany na Slovensku.
V nadväznosti na príspevok Petra Sepešiho publikovaný 4.4.2012 v denníku Šport (skrátená verzia) a následne aj na portáli UčPS (úplná verzia) sa aj za ďalších čitateľov článku zapojil do odbornej diskusie o detailoch riešení načrtnutých v uvedenom píspevku Jaroslav Čollák, aj vzhľadom na skutočnosť, že k predmetnej problematike v minulosti publikoval na našom portáli odborný príspevok.
Otázky a doplňujúce vyjadrenia Jaroslava Čolláka ešte viac prispeli k vyjasneniu predstavy o tom, ako by mohla/mala byť konštruovaná právna úprava vytvárajúca efektívny legislatívny, ale aj prakticky realizovateľný rámec pre riešenie problematiky diváckeho násilia v právnych, sociálnych i ekonomických podmienkach Slovenskej republiky.