Oznámenie o príprave konferencie Šport a médiá 2019
„ŠPORT a MÉDIÁ 2019".
Médiá športu, alebo šport médiám? Kto je komu viac prospešný?
Čo majú tieto dva svety spoločné? V čom sa dopĺňajú, v čom sa podporujú, v čom si škodia a ako sa potrebujú navzájom? Ako sa pozerajú športovci na médiá a ako médiá na športovcov? Ako hodnotí odborná a laická verejnosť prístup médií v oblasti športu? Kto komu viac pomáha? Je potrebné športové „spory“ riešiť na tlačových konferenciách? Podporuje mediálna kritika samotného športovca, klub? Aké typy športových správ hrajú v médiách prím?
Pre zástupcov športovej obce a médií sme pripravili I. ročník podujatia, ktoré sa bude konať v dňoch 03. - 04. apríla 2019 v konferenčných priestoroch X-BIONIC® SPHERE v Šamoríne, a v rámci ktorého sa budú hľadať odpovede na tieto a ďalšie otázky formou diskusií, okrúhlych stolov a prezentácií.
Porovnanie výšky príspevku uznanému športu pre futbal a ľadový hokej
Významných negatívnym zásahom do pôvodného znenia a filozofie zákona o športe bolo vyčlenenie dvoch najväčších športov: futbalu a ľadového hokeja zo vzorca na výpočet výšky príspevku uznanému športu bez odbornej diskusie, nekoncepčne, politicky.
Na základe novely zákona o športe z roku 2016 má (bez ohľadu na výsledky, popularitu či počet aktívnych športovcov) garantovaný ľadový hokej 13% a futbal 17% zo všetkých prostriedkov rozpočtovej kapitoly MŠVVaŠ SR určených na šport (program 026 - Národný program rozvoja športu).
Porovnanie parametrov vstupujúcich do vzorca na výpočet príspevku uznanému športu - pomôcka pre národné športové zväzy
VZOREC NA VÝPOČET PRÍSPEVKU UZNANÉMU ŠPORTU: Náhrada subjektívneho rozhodovania politikov a priestor na neustále zlepšovanie výpočtu
Oznámenie o príprave konferencie Šport a právo 2019
„ŠPORT a PRÁVO 2019".
Motto konferencie:
“Vytváranie hodnotovo vyvážených pravidiel, ich poznanie, vysvetľovanie, zlepšovanie, dôsledné dodržiavanie a vynucovanieje dobrou cestou
... pre dosiahnutie dlhodobo udržateľného rozvoja a stability nielen právnych či ekonomických, ale i medziľudských vzťahov a synergickú tvorbu hodnôt,
vrátane budovania systému ... (nielen) v športe.”.
Šport a právo 2018 - Fotogaléria
REAKCIA na článok Mariána Šima zverejnený v médiách SOV v decembri 2018
Prinášme vám REAKCIU odbornej komunity, ktorá sa podieľala na príprave návrhu zákona o športe i na jeho následnej implementácii do praxe, na článok Mariána Šima s názvom "Veľký zákon a malé pomery" zverejnený v decembri 2018 v tom čase ešte v médiách SOV (dnes SOŠV).
REAKCIU publikujeme v médiách UčPS až po tom, čo SOŠV odmietol REAKCIU uverejniť vo svojich médiách obdobným spôsobom ako bol uverejnený diskutabilný článok Mariána Šima, ktorý REAKCIU vyvolal.
X. ročník Turnaja právnických povolaní o putovný pohár Milana Hanzela (25.11.2018) - výsledky
MÔŽE IMPLEMENTÁCIA PROJEKTU „HODNOTA ZA PENIAZE“ PRINIESŤ NAJLEPŠÍ Z MOŽNÝCH SVETOV I DO ŠPORTU?! MagOff
Autor navrhuje urýchlenú implementáciu projektu „Hodnota za peniaze“ do financovania športu štátom v Slovenskej republike z dôvodu faktov týkajúcich sa minulého, ale i súčasného stavu financovania veľkých športových projektov najmä v oblasti výstavby novej a rekonštrukcie existujúcej športovej infraštruktúry v Slovenskej republike.
DIGITALIZÁCIA V ŠPORTE MagOff
Autor poukazuje na to, že tak ako aj v iných odvetviach národného hospodárstva, tak aj v športe, je nevyhnutná digitalizácia, ktorá vytvára pridanú spoločenskú hodnotu tohto odvetvia. Digitalizácia v športe je súhrn elektronických služieb, ktoré prinášajú efektívnejšiu „online“ komunikáciu pre základné procesy v športových organizáciách s katalogizovaným zberom potrebných dát.
MÝTY O DOBROVOĽNÍCTVE MagOff
Autori sa pokúšajú priblížiť súčasný stav výkonu dobrovoľníctva v športe v Slovenskej republike najmä z bežných pohľadu mýtov a reálnych faktov.
SITUÁCIA V OBLASTI MATCH-FIXINGU - PROBLÉMY A RIEŠENIAMagOff
Príspevok sa zaoberá problematikou manipulácii športových podujatí, aktuálnymi trendami a problémami v praxi v tejto oblasti. Rovnako popisuje poznatky získane na európskej úrovni počas výskumu v rámci grantového projektu pre európsku futbalovú federáciu UEFA a zároveň navrhuje najefektívnejšie postupy boja proti tomuto problému, ktoré boli úspešne uplatnené v zahraničí.