Čo sa deje vo Fonde na podporu športu? (II.)
Diskusná relácia: Aké je postavenie športu v slovenskej spoločnosti?
Učená právnická spoločnosť, futbalnet.tv a platforma Šport pre Slovensko pripravili ďalšiu diskusiu tentokrát na tému "Aké je postavenie športu v slovenskej spoločnosti?".
Diskusná relácia bude zverejnená v nedeľu 31. mája 2020.
Moderátor diskusie - Martin Čánik.
Štát nekúpil štadión a odkaz doby znie: Pán Kmotrík, urobte dobrý skutok. Nechajte si ho.
Po vzniku novej vlády poznáme polčasový výsledok zatiaľ dvojmesačného zápasu o podpísanie kúpy Kmotríkovho štadióna štátom - podľa písomnej informácie z ministerstva školstva k 23. marcu 2020 nepodpísané.
91 miliónov eur, ktoré vo februári 2020 poslal na kúpu štadióna už bývalý minister financií Ladislav Kamenický ministerke Lubyovej, sú stále na účte ministerstva školstva.
Kľúčová otázka je, ako nielen s nimi, ale všetkými dnes existujúcimi kapacitami, vrátane tých nefinančných, zmysluplne naložiť v existujúcom stave núdze.
Aj keď to nie je vždy očividné, za každých okolností záleží na každom jednom z nás.
Presne ako dnes počas nákazy. Riziká starnutia totiž nie sú pre dnešnú epidémiu iba otázkou veku, ale aj straty ideálov. Individualít i spoločnosti. Spolu je viac ako sám.
Ak chceme žiť v lepšom svete, musíme sa polepšiť najprv my sami. Dokážeme to iba spolu.
Odkaz Ivanovi Kmotríkovi: urobte najlepší z dobrých skutkov vo vašom živote. Nechajte si štadión
Náš šport potrebuje radikálne zmeny
Pani ministerka Lubyová, nepodpíšte Kmotríkovi dodatok, nemáte na to argumenty
Kmotríkov štadión štát nekúpi, ak Lubyová nepodpíše a OľaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí dostoja svojim slovám spred volieb.
Kamenický poslal Lubyovej doplatok 90,9 milióna eur, tá Kmotríkov štadión za 118 miliónov zatiaľ nekúpila
Toto je apolitická občianska iniciatíva iba reagujúca na uznesenie Vlády SR z 29. januára 2020. Namiesto výstavby nových alebo rekonštrukcie existujúcich telocviční pri školách nevyhnutných pre povinnú telesnú a športovú výchovu plánuje štát kúpiť od NFŠ, a.s. Ivana Kmotríka Národný futbalový štadión.
Štadión síce nesie prívlastok Národný futbalový, ale v skutočnosti najväčší prospech aj po zaplatení 118 miliónov eur vrátane DPH štátom má a bude mať stále profesionálny futbalový klub ŠK Slovan Bratislava futbal, a.s. Ivana Kmotríka.
Voľby do NR SR 2020 (II.) - Volebné programy politických strán o športe sú pokrokom v porovnaní s minulosťou
Vláda nemusí, ale chce namiesto telocviční kúpiť Kmotríkov štadión
Na Slovensku nemajú stovky škôl telocvičňu. Desaťtisíce detí preto nemajú počas povinného vyučovania telesnej a športovej výchovy kde cvičiť. Cvičia na chodbách, vonku, kde sa dá. Pre uznesenie vlády spred týždňa mala ministerka Lubyová najneskôr do 7. februára 2020 podpísať sporný dodatok k zmluve o budúcej kúpnej zmluve na kúpu štadióna štátom od NFŠ, a. s. Ivana Kmotríka.
Ak v tejto komplexnej transakcii za zhruba 100 miliónov eur bez DPH, v tejto najväčšej verejnej investícii do športu od roku 1993, tento kľúčový krok urobí, nebude to preto, ako tvrdí ona a premiér Pellegrini, že musí, lebo existuje takýto záväzok štátu, ktorý ona musí splniť. Bude to preto, lebo najmä ministerka Lubyová i vláda to chcú vedome urobiť. Zároveň sa ministerka Lubyová podpisom dodatku č. 2 vystaví hrozbe trestného konania. Ale my máme stále nádej, že táto transakcia môže pre 5,5 milióna ľudí tejto krajiny ešte stále dobre dopadnúť.
Rozprávka už nielen o melónoch, ale aj o odvážnom poradcovi
Štát zrejme nemá zmluvnú povinnosť kúpiť Kmotríkov štadión
Ako sa z Národného futbalového štadióna stal Kmotríkov štadión
Dumka o jednom národnom štadióne
Na začiatku výstavby Národného futbalového štadióna bola sľúbená dotácia 27,2 milióna, na konci sa má vyplatiť trojnásobok tejto sumy. A štát vraj nemohol robiť nič iné.